KI Aula Medica Stockholm

KI aula Medica je nová budova v areálu univerzitního centra Karolinska Institutet ve Stockholmu určená pro významné veřejné události, jako např. předávání Nobelových cen za medicínu.
Naše dodavatelská část se skládala ze zpracování projektové dokumentace a montáže dřevěné konstrukce fasády o celkové ploše 5313 m2.
Jedná se o dřevěnou prostorovou skořepinu po celém obvodu budovy. V rámci zpracování projektu bylo nutno vyřešit veškeré návaznosti na hlavní ocelobetonovou konstrukci, navrhnout a posoudit jednotlivé spoje a kotvení a vytvořit výrobní dokumentaci pro lepené dřevo. Dřevěná konstrukce fasády obsahuje téměř 400 m3 lepeného lamelového dřeva pevnostních tříd GL24h a GL28c. Celkem je v konstrukci použito 7212 dřevěných prvků, z čehož je 3000 prvků originálních. Takové množství atypických kusů se vyžádalo nasazení specializovaného CAD/CAM softwaru s přímým propojením na CNC obráběcí centrum. Během zpracovávání projektu se úzce spolupracovalo s odborníky z České republiky, Švédska, Finska a Rakouska. Montáž probíhala s využitím věžových a kloubových plošin a byla usnadněna díky prefabrikaci dřevěných prvků.

Materiály:
Lepené lamelové dřevo - GL24h, GL28c
Ocel S235, S355

Realizace: 2011/2012
Místo: Stockholm - Solna, Švédsko
Delete